What is your fear? Embrace it

12 Responses

 1. נעמי says:

  נגה תודה על השיתוף .זהו אחד הפוסטים החזקים ביותר שלך …ואני קוראת אותך לפחות שש שנים !…את כל כך איש טיפול שזה מדהים…ודווקא לי מבחוץ קל לראות את התהליך ושאלת השאלות הקשות שבונה אותך כאדם מקורי וייחודי שבוחר את דרכו מבלי לנסות לרצות את הסביבה …והאמת הפנימית תדפוק לך בדלת אני מבטיחה .

  • Noga Sadan says:

   תודה נעמי יקירה, ריגשת אותי בתגובה שלך. לפעמים אני מתלבטת עד כמה לחלוק את הדברים הפחות נעימים עם הקוראים, עד כמה לחשוף את עצמי ואת מה שעובר עליי. תגובות כמו התגובה שלך מחזקות אותי שההחלטה להחשף הייתה ההחלטה הנכונה.

 2. ספי says:

  מאוד מבינה לליבך. אני מרגישה כך כל הזמן. אין לי יעוד, אין שום יכולת לראות את העתיד. זה הפחיד אותי פעם, אבל הנחתי את זה בצד.
  החלטתי שאני אזרום עם החיים, אסמוך על הכישרון שלי כדי לשרוד, לא לתכנן רחוק מדי והחלטתי להנות מהדרך. כל מסע בשבילי, הוא בריחה מהמציאות.
  אני מעדיפה לעשות בעיקר את מה שאני אוהבת ולא לחשוב על קורות החיים והכי חשוב לא למדוד את ההצלחה שלי בחיים על פי אנשים אחרים. הצלחה בשבילי היא אם הייתי מאושרת וצברתי זכרונות טובים, כי החיים מורכבים וזכרונות טובים הם חיסון לאכזבות.
  תהני בטיול. כי חופש בלי דאגות זאת במתנה הכי גדולה בחיים.
  חיבוק מתל אביב.

  • Noga Sadan says:

   ספי יקרה אני מאוד מזדהה עם מה שכתבת, ואני עובדת על עצמי להניח את הדאגות בצד ולזרום עם מה שמגיע, לנסות להנות מהרגע ומהדרך מבלי לחשוב ולפחד מהעתיד. לא תמיד זה מצליח, אני עוד צריכה להתאמן. אני שמחה לשמוע שאת במקום שטוב לך בו ושהצלחת לקבל את הפחד שלך ולהניח אותו בצד. אני מקווה שאצליח לעשות זאת גם כן יום אחד. אולי הכרה פומבית בו בפוסט הוא חלק מהתהליך… אני לגמרי מסכימה עם זה שזכרונות טובים הם חיסון לאכזבות אפילו למדתי מחקר על זה בפסיכולוגיה שאנשים שמשקיעים את הכסף שלהם בחוויות הם יותר מאושרים מאנשים שמשקיעים את הכסף שלהם בקניית דברים חומריים. חיבוק בחזרה מטנסי.

 3. ניצן says:

  היי(: יכולתי להזדהות מאוד עם התחושות שלך בעיקר לאור זה שגם אני בטיול ארוך במקום להמשיך במרוץ של החיים.. כשעשיתי את הבחירה הזו אמרתי לעצמי בעיקר שזו הבחירה שלי כרגע וכשאחזור אמשיך את המרוץ ובינתיים צריך לשחרר ולהנות זה אומנם יותר קל להגיד מלהרגיש את זה אבל צריך להחליט ולשחרר. את בחורה מוכשרת וחכמה ואין לי ספק שהחיים יתגלגלו עבורך על הצד החיובי ביותר. זה לא תמיד צריך להיות מתוכנן.. חיבוק חם

  • Noga Sadan says:

   תודה רבה יקירה, החזרה למירוץ החיים והמחשבה על מה יהיה ביום שאחרי הטיול עדיין קצת מפחידה אותי ומעסיקה אותי לא מעט גם כשאני מנסה להתנתק… בכל אופן התחושה של טיול עם הסחות דעת שכאלה חדשה לי, אני מקווה שהטיול שלך עובר בנעימים. נשיקות מרחוק …

 4. הילה says:

  נהדר שהעלת את זה על הכתב. התחושות שאת מתארות כל כך מוכרות וכל כך טבעיות.

 5. לירז says:

  נגה,
  הכתיבה שלך והתהליך שאת עוברת ומשתפת הוא מקסים ומעורר אמפתיה והזדהות אצל הרבה אנשים.
  את מתארת בכתיבה שלך מציאות פנימית וחיצונית מורכבת ומאוד נוגעת, שמצד אחד את בטיול ומגשימה חלום שלך ומצד שני את מחוברת לעוד חלקים שקיימים אצלך . נראה כי השיתוף שלך במקומות הרגישים מאפשרים לך להרגיש קצת את עצמך יותר באופן מלא וגם לאחרים להתחבר אלייך מהמקום המבולבל, החרד, לעיתים עצוב.

  אני זוכרת גם את עצמי עם פחדים דומים בגילאים הללו, כשניסיתי לבחור בין תחומים שונים, לבסוף היתה בחירה וגם היום שאני נמצאת שנים אחרי הבחירה יש תמיד עוד מקומות בתוכי שרוצים לבוא לידי ביטוי, וכמו שכתבו לך כאן אפשר להמשיך להתפתח, לשנות, לבחור מחדש, לשלב ואולי גם להמציא מחדש.
  זאת הדרך המיוחדת שלך לעבור, כדי למצוא את הקול הייחודי שלך, שחלק ממנו מוכר דרך הבלוג שלך וחלק אולי עוד לא בא לידי ביטוי.

  מאחלת לך הרבה אהבה ותמיכה בדרך שלך

  • Noga Sadan says:

   לירז תודה רבה על התגובה. מעודד לשמוע איך זה בפרספקטיבה של שנים.
   לשמחתי אני מוקפת באנשים תומכים שעוטפים אותי באהבה ומזכירים לי שהכל אפשרי.

 6. Jen says:

  אני חושבת שאנחנו דור שכל כך התרגל לפלטר את עצמו לדעת, שברגע שיש קושי או תקופות בהן מתמודדים עם קשיים זה נראה לנו לא לגיטימי- כי החיים של כולנו כל כך מפולטרים וזה בולשיט. כולם סוחבים תיק, כולם חטפו או חוטפים כאפות מהחיים. להודות בזה דורש הרבה אומץ ואני חושבת שזה אחד הפוסטים החשובים שכתבת (ואני גם קוראת את הבלוג כבר כמה שנים טובות).
  בתקופה כזאת זה בסדר להשתבלל בתוך עצמך ולהגיע לתובנות וגם להישען על מי שאפשר.
  אני חושבת שזה תהליך של צמיחה, אני יכולה להגיד על עצמי שלא הייתי מגיעה להיכן שאני היום אם לא הייתי משתבללת בזמנים קשים ואני עדיין צומחת.
  מאחלת לך בעיקר לקחת נשימה עמוקה ולזכור שכל דבר נועד להוביל אותנו למקום בו אנחנו צריכות להיות

  • Noga Sadan says:

   קודם כל תודה רבה על התגובה, אני מאוד מסכימה איתך שלדור שלנו קשה יותר להתמודד עם משברים. אני גם יודעת שהקום שאני נמצאת בו עכשיו הוא חלק מתהליך של צמיחה, וממשברים קודמים אני יודעת שזה מה שבסופו של דבר יבנה את מי שאני אהיה אחר כך ואני יודעת שאני צריכה להתאזר בסבלנות עד שזה יחלוף, ואני יודעת שזה יחלוף. אתמול כשהלכתי לישון בערב השנה החדשה קיבלתי החלטה שהשנה אני רוצה להיות שלווה, לקבל דברים בקלות ולתת לדברים להיות. מקווה להצליח ליישם את זה 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.